Február je mesiac, v ktorom najviac trpia obličky. Bolesti chrbta, na ktorých sa najviac podpísal oslabený močový mechúr z januára teraz doznievajú a skôr sa presúvajú do spodnej časti (krížovej oblasti). Najznámejším dôsledkom dysfunkcie obličiek sú bolesti kolien z vnútornej strany. Sú to však aj ťažkosti s močením, narušená funkcia pohlavných orgánov, problémy spojené s nedostatočným vylučovaním toxických látok z tela. Práve obličky sú kľúčovým orgánom pri detoxikácii organizmu. Preto v mesiaci, keď sú prirodzene oslabené ich musíme šetriť tým, že sa budeme vyhýbať škodlivému jedlu a pitiu (údeniny, cukor, viac ako 1 káva denne, sladké pitie, alkohol,…). Je potrebné dodržiavať pitný režim, dospelý človek by mal vypiť aspoň 1,5 l vody denne.

Ako párový orgán odrážajú ľadviny úroveň úprimnosti vo vzťahoch. Každá potlačená, nepriznaná emócia vzniknutá vo vzťahu s najbližšími ľuďmi priškrtí v obličkách tok životnej energie. Ak tento stav trvá dlhšiu dobu, dôjde aj k ich poškodeniu. Väčšinou ale bolesť z reflexnej plôšky odznieva automaticky po vyjadrení hlavnej emócie.
Podľa tradičnej čínskej medicíny sú obličky koreňom tela, v ktorých je uložená energia. Je dôležité túto energiu šetriť. Vyčerpáva ju napríklad strach, nadmerné pitie kávy, pitie veľa minerálnych vôd, prehnané otužovanie, zdvíhanie ťažkých vecí alebo dlhodobé státie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.