Február je mesiac, v ktorom najviac trpia obličky. Bolesti chrbta, na ktorých sa najviac podpísal oslabený močový mechúr z januára teraz doznievajú a skôr sa presúvajú do spodnej časti (krížovej oblasti). Najznámejším dôsledkom dysfunkcie obličiek sú bolesti kolien z vnútornej strany. Sú to však aj ťažkosti s močením, narušená funkcia pohlavných orgánov, problémy spojené s nedostatočným vylučovaním toxických látok z tela. Práve obličky sú kľúčovým orgánom pri detoxikácii organizmu. Preto v mesiaci, keď sú prirodzene oslabené ich musíme šetriť tým, že sa budeme vyhýbať škodlivému jedlu a pitiu (údeniny, cukor, viac ako 1 káva denne, sladké pitie, alkohol,…). Je potrebné dodržiavať pitný režim, dospelý človek by mal vypiť aspoň 1,5 l vody denne.

Ako párový orgán odrážajú ľadviny úroveň úprimnosti vo vzťahoch. Každá potlačená, nepriznaná emócia vzniknutá vo vzťahu s najbližšími ľuďmi priškrtí v obličkách tok životnej energie. Ak tento stav trvá dlhšiu dobu, dôjde aj k ich poškodeniu. Väčšinou ale bolesť z reflexnej plôšky odznieva automaticky po vyjadrení hlavnej emócie.
Podľa tradičnej čínskej medicíny sú obličky koreňom tela, v ktorých je uložená energia. Je dôležité túto energiu šetriť. Vyčerpáva ju napríklad strach, nadmerné pitie kávy, pitie veľa minerálnych vôd, prehnané otužovanie, zdvíhanie ťažkých vecí alebo dlhodobé státie.