Akupunktúra. Kedy môže pomôcť?

Akupunktúra je jednou z najstarších a najdôležitejších liečebných metód v tradičnej čínskej medicíne. Čoraz viac je akupunktúra uznávaná v modernom svete, dokonca aj WHO ju uznáva pre jej početné výhody.

Jedná sa o holistický prístup neinvazívnej a bezbolestnej liečby. Funguje to tak, že sa dostanete k pôvodnej príčine problému. Akupunktúra podporuje liečivé schopnosti tela a obnovuje nerovnováhu. Samostatná akupunktúrna terapia alebo v kombinácii s inými spôsobmi liečby vám môžu poskytnúť efektívne dlhodobé riešenie mnohých stavov. Akupunktúrnu terapiu je možné použiť samostatne alebo v kombinácii s inými spôsobmi liečby na zlepšenie a rýchlejší účinok.


Čo je to akupunktúra?

Akupunktúra je starodávny čínsky liečebný postup, pri ktorom sa energia tela vracia späť do rovnováhy. Stimuláciou akupunktúrnych bodov pomocou veľmi jemných ihiel sa táto životná energia prenáša do celého tela rôznymi kanálmi. Kedykoľvek v tele dôjde k nerovnováhe v dôsledku naklonenia tejto energie smerom k pozitívnej alebo negatívnej, môže sa prejaviť rôznymi spôsobmi. To sa môže prejaviť ako bolesť alebo choroba.


Ako funguje akupunktúra?

Funguje to tak, že stimulujete špeciálne akupresúrne body, ktoré sú súčasťou vzájomne prepojenej siete, ktorá sa tiahne celým vašim telom. Táto stimulácia pomáha obnoviť tok energie (Qi) a krvi v tele a pomáha telu vstrebávať živiny a odstraňovať toxíny. Čistenie systému Meridian vám pomáha udržiavať správne fungovanie tela a funkčné telo je zdravšie.

Akupunktúrna liečba spočíva v zavedení jemných jednorazových sterilných ihiel z nehrdzavejúcej ocele do konkrétnych akupunktúrnych bodov umiestnených pozdĺž meridiánov tela. Počas storočí klinickej praxe boli zaznamenané funkcie a klinická účinnosť každého bodu ostrosti alebo ich kombinácie. V posledných rokoch boli tieto činnosti systematicky študované a overované moderným vedeckým výskumom.&V akých prípadoch môžete mať prospech z akupunktúry?

1. Chronická bolesť a bolesť kĺbov

Muskuloskeletálne poruchy, ako sú bolesti dolnej časti chrbta, ramena a krku, ischias, artritída, dna, „zmrznuté rameno“ a „tenisový lakeť“.


2. Mužská a ženská neplodnosť

Akupunktúra zvyšuje plodnosť zlepšením prietoku krvi a posilnením Vášho
reprodukčného systému.


3. Zvyšuje úspešnosť IVF

Miera úspešnosti IVF je vyššia u žien, ktoré majú počas podstúpenia IVF akupunktúru. Akupunktúra sa môže tiež použiť na zníženie niektorých vedľajších účinkov hormonálnych liekov, ktoré sa predpisujú počas liečby IVF.


4. Počas tehotenstva

Akupunktúrna liečba počas prvých 12 – 14 týždňov tehotenstva môže pomôcť zmierniť ranné nevoľnosti, zabrániť potratu a pomôcť pri únave. Najlepší čas na prípravu tela na pôrod a pôrod je mesiac pred pôrodom, 36. – 40. týždeň. Akupunktúrna liečba pred narodením pomáha pripraviť matku na efektívny pôrod s menšou úzkosťou. Umožňuje telu byť v uvoľnenejšom stave, čím sa znižuje pravdepodobnosť potratu.


5. Kožné problémy

Kožné ochorenia, ako sú ekzémy, dermatitídy, psoriáza, akné, vypadávanie vlasov a lupiny.


6. Nespavosť a stres

Akupunktúra účinkuje na liečbu hlavnej príčiny nespavosti a stresu a na obnovenie špecifickej nerovnováhy, ktorou pacient trpí.


7. Porucha trávenia

Stavy tráviaceho systému, ako je regulácia hmotnosti, pálenie záhy, vredy, prekyslenie žalúdka, gastritída, hiátová hernia, plynatosť, kolitída, zápcha a hemoroidy.


8. Bolesti hlavy a migrény

Akupunktúra je hlavnou príčinou neurologických stavov, ako sú bolesti hlavy, migrény a mŕtvica, ktoré poskytujú dlhodobú úľavu.


9. Kardiovaskulárne poruchy

Kardiovaskulárne poruchy, ako je vysoký alebo nízky krvný tlak, zadržiavanie tekutín, bolesti na hrudníku, zlý obeh, studené ruky a nohy a svalové kŕče.


10. Strata hmotnosti

Akupunktúra obnovuje prirodzený tok a rovnováhu vášho tela, funkciu vášho orgánu. Umožníte tomu, aby vaša slezina a obličky správne vyplavovali toxíny a tráviaci systém správne rozkladal potraviny, aby ste z každého jedla mohli vstrebať viac výživy, čo vám pomôže menej jesť.


11. Respiračné stavy

Respiračné stavy ako senná nádcha, astma, bronchitída, sinusitída, chronický kašeľ, zápal hrtana, bolesť hrdla, chrípka a prechladnutie.

12. Športové zranenia

Športové úrazy ako podvrtnutie členkov a kolien, problémy s chrupavkou, natrhnuté svaly a väzy.


13. Urogenitálne poruchy

Urogenitálne poruchy ako cystitída, prostatitída, nízka sexuálna vitalita, poruchy obličiek a močového mechúra.


14. Psychologické problémy

Psychologické stavy vrátane závislostí, ako je fajčenie. Depresia, fóbie, úzkosť a nervozita.


15. Očné stavy

Očné stavy, ako sú červené, boľavé, svrbiace alebo vodnaté oči, konjunktivitída